reklama
reklama
4. 9. 2012 | poslední aktualizace: 4. 9. 2012  13:39

Ekologický kotel na pevná paliva

Ekologický kotel DOR F, který nepotřebuje k provozu elektřinu. Spolehlivý a levný kotel na pevná paliva, který splňuje parametry Zákona o ochraně ovzduší č. 201/2012.
České kotle DOR F díky efektivnímu spalování splňují přísné limity emisní třídy 3.
České kotle DOR F díky efektivnímu spalování splňují přísné limity emisní třídy 3.
foto: Archiv Dakon

Dlouholetý úspěch značky Dakon je dán tím, že se její výrobky dokázaly přizpůsobit požadavkům trhu. Důkazem toho jsou kotle na pevná paliva, které se vyrábí od 60. let minulého století. „Našli jsme na svou dobu unikátní řešení spalovacího prostoru, jehož konstrukce umožňuje, že palivo odhořívá postupně. Tento princip využíváme dodnes, je ale třeba zdůraznit, že kotle prodávané pod tímto obchodním názvem v současnosti, nemají s prvním kotli mnoho společného,“ vysvětluje Martin Bajer, viceprezident pro techniku a výrobu. „Naším cílem je být neustále na technologické špičce, proto současné kotle DOR F díky efektivnějšímu spalování splňují přísné limity emisní třídy 3.“ Tuto třídu budou muset splňovat všechny nově prodávané kotle od roku 2014.

reklama

Pevná paliva – doplňkový zdroj vytápění
Kotle na pevná paliva mohou být i ekologickým zdrojem tepla a mají na trhu své místo. V současnosti je většina nových domů vybavena topným systémem s více zdroji, které se vzájemně doplňují. „To je oblast, ve které se chceme rozvíjet a nabízet našim zákazníků nová technická řešení. Chceme stavět na stabilních základech značky Dakon, která je prověřená desetiletími,“ uvedl Bajer. Vytápění pomocí uhlí i dřeva se dnes znovu prosazuje i v oblastech, které jsou plynofikovány. Dřevo je obnovitelné a ekologické palivo, které moderní kotle s řídící jednotkou dovedou velmi efektivně využívat (např. KP PYRO). Splnění emisní třídy 3 je samozřejmostí.

Všechny kotle značky Dakon se vyvíjí i vyrábí ve dvou závodech Moravskoslezském kraji a pyšní se označením Český výrobek.
-jik-

Autoři: Jiří Kučera
reklama
Zobrazit náhled
Zbývá 1000 znaků
Článek neobsahuje komentáře.
reklama
Časopis Stavitel poskytuje informace o stavebních materiálech a hmotách, o inovacích a zajímavých technologiích, o strojích a stavební mechanizaci, o využití softwaru ve stavebnictví. Publikuje výklady k právním předpisům, které se vztahují k investorské, projektové a dodavatelské činnosti, právní poradnu ke stavebnímu zákonu.
Newsletter
   
reklama
Z aktuálního čísla  

Střecha roku

Partneři Stavitele  
www.izolace.cz
reklama
reklama
reklama