reklama
reklama
12. 8. 2004 | poslední aktualizace: 13. 8. 2004  00:30

Historie panelové bytové výstavby

Panelové konstrukční systémy, určené pro bytovou výstavbu v České republice, se začaly rozvíjet po roce 1950. Poválečný program stavebnictví vytvořil u nás širokou základnu pro uplatnění progresivních metod stavění. Velmi rychle se do popředí dostal panelový technologický soubor, který se v letech 1950 až 1990 stal nejpoužívanějším způsobem výstavby, zejména pro domy bytové.
Kvalitu nahradila kvantitaBěhem let intenzivní panelové bytové výstavby, zejména v prvních pětadvaceti letech, se do popředí dostala především kvantita panelových bytových domů na úkor jejich kvality. Veškerá výstavba byla podřízena typizačním a normalizačním směrnicím. V počátku vývojového období byly zpracovány a realizovány návrhy kvádrové technologie. Nosné zdivo bylo z cihelných kvádrů a stropy byly montovány ze železobetonových dílců. Jednalo se o tzv....
Chcete si přečíst celý článek?
reklama
Časopis Stavitel poskytuje informace o stavebních materiálech a hmotách, o inovacích a zajímavých technologiích, o strojích a stavební mechanizaci, o využití softwaru ve stavebnictví. Publikuje výklady k právním předpisům, které se vztahují k investorské, projektové a dodavatelské činnosti, právní poradnu ke stavebnímu zákonu.
Newsletter
   
reklama
Z aktuálního čísla  

Střecha roku

Partneři Stavitele  
www.izolace.cz
reklama
reklama
reklama